Archiwum kategorii: Konkursy

Gru 08

Zbierając makulaturę ratujemy lasy

makulatura2

Nasza szkoła wzięła udział w akcji pt. Zbieram makulaturę – ratuję lasy, którą prowadziła Prasa Łódzka. Zebraliśmy 694 kg makulatury i zajęliśmy 14 miejsce w Łodzi. Działania w ramach akcji koordynował samorząd uczniowski. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej ekologicznej akcji. W dniu 05.12.2015 na łamach gazet (Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany) ukazał się artykuł zamykający akcję.

Zapewne już  wiecie, że rośliny, a więc i drzewa,  w procesie fotosyntezy pobierają z powietrza dwutlenek węgla, a oddają życiodajny tlen. Jedna dorosła sosna “produkuje” tlen niezbędny do życia trzech osób. Jak wynika z artykułu, naszym uczniom udało się uratować 12 drzew !  🙂

makulatura3

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kwi 17

Dzień Ziemi

dzien_ziemi_50Za kilka dni, a dokładnie 22 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Ziemi. W Polsce odbywa się on już od 1990 roku. W tym roku zapraszamy Was do wspólnej zabawy z uczniami klasy VI, którzy przygotowali kilka niespodzianek.

 • Całą akcję przeznaczoną dla klas I – V rozpoczniemy już w poniedziałek. W szkole rozwieszone są już plakaty promujące Dzień Ziemi. Wasi starsi koledzy przygotowali hasła dotyczące przyrody i ekologii. Sprawdźcie jak one brzmią, niektóre są bardzo zabawne 🙂  Spróbujcie zapamiętać ich jak najwięcej. Ta wiedza przyda się do kolejnej zabawy.
 • We wtorek czekamy na Wasze rysunki, hasła lub wiersze o przyrodzie. Najciekawsze zostaną umieszczone na szkolnym blogu ekologicznym.
 • Środa 22 kwietnia to finał naszej zabawy. W szkole pojawią się tajemnicze znaki, które trzeba będzie odnaleźć i odkodować ukryte w nich informacje. Każda klasa weźmie udział w odkrywaniu tajemnic przyrody. Będziecie pracować w 3 osobowych zespołach. Sprawdzimy też, która grupa zapamiętała najwięcej informacji i najlepiej rozwiąże quiz przygotowany przez Waszych kolegów z klasy VI. Zapewniamy też, że każdy uczestnik otrzyma nagrodę, dzięki której będzie mógł wpłynąć na otaczającą nas przyrodę i upiększyć teren przed szkołą.

Zapraszamy do zabawy a już dziś zachęcamy do obejrzenia krótkiego klipu filmowego o naszej  planecie. Zobaczcie jak niezwykła jest Ziemia.

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Maj 14

Konkurs National Geographic

Głosujcie!!!
Zespoły z klas IV i V biorą udział w konkursie National Geographic „Odkrywcy kosmosu”. Samodzielnie przygotowali modele Układu Słonecznego i nakręcili filmy opowiadające o swoim projekcie. Walczą o nagrodę dla szkoły jaką jest teleskop. Przekażcie tę informację dalej i głosujcie na naszą szkołę!
Nasza przygoda z układem planetarnym – https://testeyb.sslpro.pl/contest-form/show/id/142

Owocowo – warzywny Układ Słoneczny – https://testeyb.sslpro.pl/contest-form/show/id/143


Encyklopedia Układu Słonecznego – https://testeyb.sslpro.pl/contest-form/show/id/150

Nasze małe planetarium

Odkrywca_12_marzec3_web

Share Button
5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Kwi 01

Kwiaty z wiejskiego ogródka

photo12 (418x581)W związku z wystawą prac plastycznych „Kwiaty z wiejskiego ogródka” organizowaną przez Łódzki Ogród Botaniczny, w całej szkole przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce „Wiosenne kwiaty”, podczas których dzieci rozwijały swe uzdolnienia plastyczne i doskonaliły umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii.

Uczniowie realizujący projekt „Rendez- vous ze sztuką”:

 • wyszukiwali w Internecie „Kwiatowe obrazy”- najbardziej zachwyciły ich prace Georgii O’Keefee
 • obserwowali zdjęcia i ilustracje wiosennych roślin, spotykanych w polskich lasach i ogrodach
 • wyszukiwali informacje o pospolitych i chronionych kwitnących roślin wiosennych
 • wykonywali prace rysunkowe i malarskie, a także kolaże, wydzieranki, wycinanki i prace przestrzenne

Powstały w ten sposób zbiór obrazów został zaprezentowany w Szkolnej Galerii Sztuki oraz na stronie internetowej p. Kasi Kasprzyk http://www.galeriaszts6.nazwa.pl/, a wybrane przez szkolne jury prace zostały przekazane na wystawę do Ogrodu Botanicznego

 Podsumowaniem akcji jest ogłoszony wśród uczniów klas IV- VI konkurs na najciekawsze zdjęcie wiosennej przyrody „przerobione” w wybranej, dowolnej aplikacji graficznej dostępnej na komputer, tablet lub telefon komórkowy.

Zakończenie konkursu przewidziane jest po Świętach Wielkanocnych, wtedy to wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane w „Szkolnej Galerii Sztuki”

 Katarzyna Kasprzyk

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mar 28

Konkurs „Szanuj energię”

wiatrak (480x640)Informujemy, że 29 kwietnia 2014 r. o godz.12.30 w naszej szkole odbędzie się Łódzki Międzyszkolny Konkurs „Szanuj energię – odnawialne źródła energii i jej racjonalne wykorzystanie.” pod patronatem Łódzkiego Centrum Dosknalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Do udziału w konkursie swój udział zgłosiło 18 uczniów z  9 szkół podstawowych:

 

 • Szkoła Podstawowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi,
 • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wiśniowej Górze,
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Justynowie
 • Szkoła Podstawowa nr 14 im. Józefa Lompy w Łodzi
 • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego w Łodzi
 • Szkoła Podstawowa nr 61 im. Św. Franciszka z Asyżu w Łodzi
 • Szkoła Podstawowa nr 40 im. Bohaterów Rewolucji 1905 r. w Łodzi
 • Szkoła Podstawowa nr 110 im. Partyzantów Ziemi Łódzkiej w Łodzi
 • Szkoła Podstawowa nr 164 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Łodzi

 

Opieka merytoryczna konkursu – doradca metodyczny przyrody p. Anna Romańska

Komisja konkursowa – p.Joanna Benkes oraz p. Monika Matyjaszczyk

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Lis 23

Sprawdź swoją wiedzę przyrodniczą

kwiatekZapraszamy Was do wspólnej zabawy. W zakładce konkursy znajdują się wszystkie potrzebne informacje aby podjąć wyzwanie i sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Co tydzień uczestnicy konkursu zobaczą na stronie nowe zadanie do wykonania na komputerze. Czytaj wpis

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes