«

»

Gru 08

Zbierając makulaturę ratujemy lasy

makulatura2

Nasza szkoła wzięła udział w akcji pt. Zbieram makulaturę – ratuję lasy, którą prowadziła Prasa Łódzka. Zebraliśmy 694 kg makulatury i zajęliśmy 14 miejsce w Łodzi. Działania w ramach akcji koordynował samorząd uczniowski. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej ekologicznej akcji. W dniu 05.12.2015 na łamach gazet (Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany) ukazał się artykuł zamykający akcję.

Zapewne już  wiecie, że rośliny, a więc i drzewa,  w procesie fotosyntezy pobierają z powietrza dwutlenek węgla, a oddają życiodajny tlen. Jedna dorosła sosna “produkuje” tlen niezbędny do życia trzech osób. Jak wynika z artykułu, naszym uczniom udało się uratować 12 drzew !  🙂

makulatura3

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes