«

»

Kwi 17

Dzień Ziemi

dzien_ziemi_50Za kilka dni, a dokładnie 22 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Ziemi. W Polsce odbywa się on już od 1990 roku. W tym roku zapraszamy Was do wspólnej zabawy z uczniami klasy VI, którzy przygotowali kilka niespodzianek.

  • Całą akcję przeznaczoną dla klas I – V rozpoczniemy już w poniedziałek. W szkole rozwieszone są już plakaty promujące Dzień Ziemi. Wasi starsi koledzy przygotowali hasła dotyczące przyrody i ekologii. Sprawdźcie jak one brzmią, niektóre są bardzo zabawne 🙂  Spróbujcie zapamiętać ich jak najwięcej. Ta wiedza przyda się do kolejnej zabawy.
  • We wtorek czekamy na Wasze rysunki, hasła lub wiersze o przyrodzie. Najciekawsze zostaną umieszczone na szkolnym blogu ekologicznym.
  • Środa 22 kwietnia to finał naszej zabawy. W szkole pojawią się tajemnicze znaki, które trzeba będzie odnaleźć i odkodować ukryte w nich informacje. Każda klasa weźmie udział w odkrywaniu tajemnic przyrody. Będziecie pracować w 3 osobowych zespołach. Sprawdzimy też, która grupa zapamiętała najwięcej informacji i najlepiej rozwiąże quiz przygotowany przez Waszych kolegów z klasy VI. Zapewniamy też, że każdy uczestnik otrzyma nagrodę, dzięki której będzie mógł wpłynąć na otaczającą nas przyrodę i upiększyć teren przed szkołą.

Zapraszamy do zabawy a już dziś zachęcamy do obejrzenia krótkiego klipu filmowego o naszej  planecie. Zobaczcie jak niezwykła jest Ziemia.

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes