Archiwum kategorii: Informacje

Lis 05

Zabawa ze światłem

Na dzisiejszej lekcji przyrody uczniowie klasy 6 przeprowadzali doświadczenia badając cechy światła. Wiemy już jak rozchodzi się światło, jak powstaje cień i półcień, co to rozszczepienie, odbicie i załamanie światła. Poznaliśmy też podstawowe barwy światła (RGB) i wiemy jaki kolor światła powstanie przy zmieszaniu wszystkich barw podstawowych. Sprawdziliśmy również jak działa Camera Obscura.

 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądały nasze zadania kliknij w poniższy link.

Doświadczenia ze światłem

 

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Paź 08

Akcja 100 pozdrowień na 100 – lecie niepodległości

Jako szkoła bierzemy udział w akcji 100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości. Wymieniamy się pocztówkami ze 100 szkołami z różnych regionów Polski. U nas akcja nabiera tempa. Wszystkie pocztówki z Łodzi – Wiskitna są już wysłane. Tymczasem ponad 30 kartek z pozdrowieniami dotarło już do naszej szkoły. Uczniowie klasy IVB korzystając z Google Maps lokalizowali miejscowości na mapie i „zwiedzali” je przy pomocy Street View. Wkrótce będziecie mogli podziwiać otrzymane pocztówki na parterze, gdzie powstaje specjalna mapa.
Tu możesz zobaczyć wszystkie kartki i przeczytać pozdrowienia, które otrzymała nasza szkoła.
Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Lut 18

Notatki 7 klasy

Pierwsze notatki w portfolio klasy 7 za nami. Uczniowie czytają udostępnione artykuły i opracowują ich streszczenie w dowolnie wybranej formie. Uczymy się przez to różnorodnych form notatek, rozszerzając jednocześnie informacje zdobyte na lekcjach geografii. Zobaczcie jakie zagadnienia zgłębialiśmy w ubiegłym półroczu.

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Lut 15

Dlaczego woda rozpuszcza skały?

Uczniowie klasy 5 na lekcji przyrody zajmowali się dziś zagadnieniem rzeźby krasowej Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Obserwowaliśmy skały wapienne i zastanawialiśmy się jak powstały.Niektóre grupy w swoich okazach skał wypatrzyły odciski muszli drobnych organizmów morskich. Tak. skały wapienne powstały na dnie morza, które kiedyś było na tym obszarze.

Dowiedzieliśmy się też co to jest rzeźba krasowa i jakie formy krasu podziemnego i powierzchniowego na niej występują. Na koniec sprawdziliśmy jaki odczyn pH ma zwykła woda z kranu i co się stanie jeśli będziemy do niej wdmuchiwać dwutlenek węgla z naszych płuc. Użyliśmy do tego szkolnych urządzeń pomiarowych LabDisc.

Chcecie wiedzieć jaki był wynik tego eksperymentu? Koniecznie zapytajcie uczniów klasy 5.

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Lis 14

Moje portfolio z geografii

Jak przygotować portfolio?

  • Przygotuj teczkę A4 i podpisz ją swoim imieniem i nazwiskiem, możesz ją też ozdobić
  • Przeczytaj artykuły polecane w danym miesiącu, wybierz jeden z nich, który opracujesz w portfolio
  • Napisz, krótkie streszczenie, refleksję, stwórz mapę myśli, rysunek lub kolaż na podstawie informacji zawartych w wybranym artykule, może to być też inna forma wybrana przez Ciebie.
  • Podaj skąd zebrałeś informacje (źródło) oraz wpisz miesiąc wykonania notatki.
  • Wepnij swoją pracę do teczki A4
  • Pokaż nauczycielowi swoją pracę.

Artykuły do portfolio – klasa VII – geografia

 

Znalezione obrazy dla zapytania port morski Marzec:

Luty:

Styczeń:

 
Grudzień:

Listopad:

 

 

 

 

 

Share Button
5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Lut 14

Wylosuj swoje państwo

Zakręć kołem fortuny, wylosuj swoje afrykańskie państwo i sprawdź swoją wiedzę o nim.

 

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kwi 12

Poznajemy strefę śródziemnomorską

http://padlet.com/annafik/2xraluuk2xmx

Share Button
5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Gru 14

Dofinansowanie edukacji ekologicznej „Eko-badacz”

Z przyjemnością informujemy, że przedstawiony przez naszą szkołę projekt edukacji ekologicznej „Eko-badacz” uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 22.310,00 zł.

Szkolna pracownia przyrodnicza wzbogaci się o 4 zestawy nowoczesnych mobilnych laboratoriów pomiarowych, a uczniowie objęci projektem będą uczestniczyli w wycieczkach i warsztatach przyrodniczych. Poszczególne klasy zajmą się inną tematyką ekologiczną.

Klasa VI będzie również uczestniczyła w lekcji, która odbędzie się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Łódzkiego.
O wszelkich wydarzeniach związanych z projektem informować będziemy na szkolnym blogu ekologicznym.

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gru 08

Ciekawe zwierzęta – ssaki

Dzisiejsza lekcja przyrody w klasie 6 upłynęła pod hasłem „Ciekawe ssaki”. Pracowaliśmy w grupach 2-3 osobowych. Naszym zadaniem było wybranie zwierzęcia z grupy ssaków, który nas zainteresował, wykonanie krótkiego opisu na podstawie Internetu i dodanie zdjęcia. Każde z wybranych przez nas zwierząt jest wyjątkowe. Wszystkie prace wykonywaliśmy na Padlecie, dzięki czemu od razu widzieliśmy wyniki pracy każdej z grup.

Ssaki żyją zarówno w środowisku lądowym jak i wodnym. Przystosowały się do różnych warunków środowiska, w których występują, różnią się wyglądem, sposobem odżywiania, trybem życia, zachowaniem i zwyczajami. Niektóre żyją przy temperaturach +50 stopni a niektóre przy -50 stopni. Niektóre opanowały nawet zdolność latania. Ta bioróżnorodność jest niezwykle cenna i ciekawa.

Czy wiedzieliście, że do ssaków zaliczamy też syreny? To rząd dużych ssaków, który liczy dziś 4 gatunki. Żyją tylko w środowisku wodnym. Zachęcam Was do zajrzenia na stronę http://www.medianauka.pl/atlas-ssakow Znajdziecie tutaj prosty w obsłudze atlas ssaków i dowiecie się więcej o tych ciekawych zwierzętach.

Mimo, że ssaki bardzo różnią się od siebie, posiadają wiele cech wspólnych:

  • są kręgowcami
  • karmią młode mlekiem
  • są żyworodne (z niewielkim wyjątkiem – dziobaki i kolczatki)
  • są stałocieplne
  • ich ciało pokryte jest futrem lub włosami

Większość ssaków utrzymuje temperaturę ciała w granicach 36–39 °C. Stałocieplność umożliwia aktywny tryb życia w różnych środowiskach – od mroźnych obszarów podbiegunowych do gorących tropików. Futro i tłuszcz pomagają uchronić się przed zimnem, a wydzielanie potu i szybki oddech pomagają pozbyć się nadmiernego ciepła.

Poznajcie zwierzęta, które wybraliśmy na lekcji 🙂

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gru 07

Zbieramy zakrętki dla dzieci z hospicjum

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w projekcie Zostań Super Zakrętakiem, realizowanym przez Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. To ekologiczne przedsięwzięcie segregacja odpadów w postaci zakrętek będzie wspierać podopiecznych Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń.

Co zbierać?

Plastikowe zakrętki po:

  • wodach
  • sokach, napojach
  • płynach , szamponach
  • kawie, herbacie itd.

Można zbierać również:

  • plastikowe zatyczki
  • opakowania po zabawkach z jajek-niespodzianek
  • łyżeczki i miarki np. do mleka, syropu
  • oraz inne elementy plastikowe, które są oznaczone dużymi literami PP, PE, HDPE, LDPD, najczęściej zamieszczone w trójkącie.

Bardzo ważne!
Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste, pozbawione metalowych elementów
(metalowe sprężynki z dozowników itp.), tekturek uszczelniających (głównie w zakrętkach od kawy, herbaty), naklejek.

Zebrane zakrętki przyjmować będziemy w pierwszy wtorek każdego miesiąca. Wyjątkowo w grudniu zapraszamy do przyniesienia dnia 8.12.2015r.
Informację o przyniesieniu prosimy przekazywać do opiekuna SU lub wyznaczonej, dyżurującej w tym dniu przy wejściu do szatni osobie – przedstawicielowi SU.

Harmonogram przyjęć zakrętek na przyszły rok podany zostanie pod koniec miesiąca grudnia.

Zachęcamy wszystkich do rodzinnego zbierania!

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Starsze posty «