Ekopracownia

wfosigw

Szkoła Podstawowa Nr 130 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi  została laureatem konkursu „Moja wymarzona Ekopracownia”. W naszej szkole projekt jest realizowany pod hasłem:

„Widzę, doświadczam, działam – myślę ekologicznie”.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku i polegała na modernizacji i wyposażeniu pracowni przyrodniczej. Klasa otrzymała nowe meble, pomoce dydaktyczne, sprzęt laboratoryjny, komputery oraz tablicę interaktywną. Realizacja programu ekologicznego będzie trwała cały rok 2014.

Koordynatorem projektu jest  p. Anna Romańska

94% wartości projektu jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wartość dofinansowania projektu to 43 628,00 zł z czego:

  • pomoce dydaktyczne do edukacji przyrodniczej i ekologicznej – 15 680,00 zł
  • sprzęt komputerowy – 21 172,00 zł
  • wyposażenie pracowni – 6 776,00 zł

JAK ZMIANIA SIĘ NASZA KLASA

Jeszcze niedawno nasza klasa wyglądała tak:

Klasa jest już pomalowana i ozdobona dekoracjami przygotowanymi przez p. Kasię Kasprzyk i Małgosię Zagórską. Dzielnie pomagały im p. Agata Pielacińska, p. Agnieszka Woźniacka i Emilka Gręda.  Zobaczcie jak powstawały.

W listopadzie przyjechały do nas nowe meble – ławki, krzesła. Pracujemy już na tablicy interaktywnej. W grupach możemy korzystać z laptopów. W szafkach jest już część nowych pomocy dydaktycznych. Pojawiły się też pierwsze rośliny owadożerne do kącika roślin.

W nowej klasie pracujemy w grupach korzystając też z laptopów. Odbyła się lekcja podsumowująca projekt klasy V z  j. polskiego i przyrody „Lektura w pudełku”. Rodzice podczas zebrań dowiedzieli się jakie zadania będą podejmowane w programie ekologicznym na najbliższy rok.

Share Button
1.00 avg. rating (54% score) - 1 vote

Dodaj komentarz