Kwiaty z wiejskiego ogródka

photo12 (418x581)W związku z wystawą prac plastycznych „Kwiaty z wiejskiego ogródka” organizowaną przez Łódzki Ogród Botaniczny, w całej szkole przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce „Wiosenne kwiaty”, podczas których dzieci rozwijały swe uzdolnienia plastyczne i doskonaliły umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii.

Uczniowie realizujący projekt „Rendez- vous ze sztuką”:

• wyszukiwali w Internecie „Kwiatowe obrazy”- najbardziej zachwyciły ich prace Georgii O’Keefee
  • obserwowali zdjęcia i ilustracje wiosennych roślin, spotykanych w polskich lasach i ogrodach
  • wyszukiwali informacje o pospolitych i chronionych kwitnących roślin wiosennych
  • wykonywali prace rysunkowe i malarskie, a także kolaże, wydzieranki, wycinanki i prace przestrzenne

Powstały w ten sposób zbiór obrazów został zaprezentowany w Szkolnej Galerii Sztuki oraz na stronie internetowej p. Kasi Kasprzyk http://www.galeriaszts6.nazwa.pl/, a wybrane przez szkolne jury prace zostały przekazane na wystawę do Ogrodu Botanicznego

Podsumowaniem akcji jest ogłoszony wśród uczniów klas IV- VI konkurs na najciekawsze zdjęcie wiosennej przyrody „przerobione” w wybranej, dowolnej aplikacji graficznej dostępnej na komputer, tablet lub telefon komórkowy.

Zakończenie konkursu przewidziane jest po Świętach Wielkanocnych, wtedy to wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane w „Szkolnej Galerii Sztuki”

Katarzyna Kasprzyk