W kropli wody

Podczas lekcji przyrody chętnie korzystamy z mikroskopów i lupy. Tym razem uczniowie klasy IV poznawali świat glonów słodkowodnych. Oglądali pod mikroskopem przyniesione przez siebie okazy glonów oraz drobne stworzenia wodne wchodzące w skład planktonu: okrzemki, euglenę, pantofelka, chlorellę.

Z mikroskopów korzystali też nasi najmłodsi uczniowie. W klasie I odbyły się zajęcia „Woda źródłem życia”. Uczniowie rozmawiali o gospodarowaniu wodą w ich domach i obejściach, definiowali pojęcia: „źródło, rzeka, jezioro” i ustalali dlaczego grozi nam brak wody. Rozmawiali o potrzebie oszczędnego gospodarowania wodą. W ostatniej części zajęć odwiedzili Ekopracownię – zapoznali się z budową i działaniem mikroskopu oraz oglądali preparaty związane z „kroplą wody”.