22 kwietnia – wasze prace :)

Tak jak obiecaliśmy prezentujemy dzisiaj Wasze prace związane z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi.

Hasła klas IV – VI:

Posprzątajmy cały las, by żubry mogły spać

Cały lud sprząta brud

Wszyscy na tym wygramy, gdy świat posprzątamy

Kiedy Ziemia jest zielona to cieszy się wrona

Zdrowa woda energii Ci doda

Szanuj zieleń, boś nie jeleń

Słońce świeci – zbieramy śmieci

Czyste powietrze – życie lepsze

Gdy woda jest czysta ryby tańczą twista!

Prace plastyczne klas I – III

Dziękujemy za wszystkie przekazane rysunki. Najwięcej było ich z klasy I A i to one zostają wyróżnione na naszym szkolnym blogu ekologicznym 🙂

Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Ziemi w naszej szkole były rośliny. Bez nich życie nie byłoby możliwe. Są nie tylko cennym źródłem pokarmu i surowców, ale dostarczają tlenu do atmosfery i oczyszczają powietrze.

Wiele cennych informacji o roślinach znajdziecie w przygotowanych przez uczniów klasy VI kodach QR. Aby je odczytać wystarczy użyć darmowej aplikacji na tablecie lub smartfonie np. QR Code Reader.

Swoją wiedzę możecie sprawdzić w Quizie – tym razem w wersji Milionerzy. Wybierzcie poprawną spośród 4 możliwych odpowiedzi. Powodzenia! 🙂