Maj 04

Konkurs „Szanuj energię”

29 kwietnia odbył się w naszej szkole I ŁÓDZKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „Szanuj energię – odnawialne źródła energii i jej racjonalne wykorzystanie”. Konkurs ten objęty był patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi.

W konkursie rywalizowało 9 szkół podstawowych. Uczniowie w szkolnej Ekopracowni rozwiązywali różnego typu zadania dotyczące metod oszczędzania energii oraz jej odnawialnych źródeł. Podczas eliminacji zespoły korzystały z netbooków i Internetu rozwiązując zadania przygotowane w formularzu Google (zobacz zadania). Jednym z elementów był pokaz działania mini elektrowni wiatrowej i ogniwa fotowoltaicznego. Uczestnicy rowiązywali również krzyżówki, quizy, odpowiadali na pytania na podstawie fragmentów filmów o OZE.

Klasyfikacja konkursu:

1 miejsce -Szkoła Podstawowa w Wiśniowej Górze
2 miejsce– Szkoła Podstawowa nr 40 w Łodzi
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Justynowie
Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY a zwycięzcom GRATULUJEMY!

Zapraszamy do obejrzenia GALERII zdjęć. Zobaczcie jak wyglądały zmagania konkursowe.