Maj 08

Tylko w ciszy śpiew ptaków usłyszysz

Dzień 7 maja upłynął w naszej szkole niezwykle spokojnie, choć aktywnie i twórczo… Obchodziliśmy bowiemDzień Ciszy”. Akcja rozpoczęła się już od poniedziałku, gdy klasy 0- VI wraz z wychowawcami przygotowywały plakaty i hasła reklamowe, a pani pedagog zaproponowała uczniom warsztaty „Nie niszcz uszu, geniuszu!”, podczas których dzieci miały okazję sprawdzić, jak brzmią dźwięki o różnym natężeniu oraz określić, które są przyjazne, a które szkodzą naszemu słuchowi.

W środę wszyscy zaprezentowali efekty swoich działań – uczniowie z dumą prezentowali plakaty i banery. Uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych poświęconych zagadnieniom słuchu i fal dźwiękowych. Uczniowie klasy V budowali własny „telefon kubkowy” i sprawdzali jego działanie na szkolnym korytarzu. Dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej nr 162 w Łodzi mogliśmy skorzystać z  „Elektronicznego Ucha”, które kolorami informowało o natężeniu dźwięków w klasach i na szkolnych korytarzach. To był prawdziwy hit tego dnia!