Gru 07

Zbieramy zakrętki dla dzieci z hospicjum

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w projekcie Zostań Super Zakrętakiem, realizowanym przez Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. To ekologiczne przedsięwzięcie segregacja odpadów w postaci zakrętek będzie wspierać podopiecznych Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń.

Co zbierać?

Plastikowe zakrętki po:

• wodach
  • sokach, napojach
  • płynach , szamponach
  • kawie, herbacie itd.

Można zbierać również:

• plastikowe zatyczki
  • opakowania po zabawkach z jajek-niespodzianek
  • łyżeczki i miarki np. do mleka, syropu
  • oraz inne elementy plastikowe, które są oznaczone dużymi literami PP, PE, HDPE, LDPD, najczęściej zamieszczone w trójkącie.

Bardzo ważne!
Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste, pozbawione metalowych elementów
(metalowe sprężynki z dozowników itp.), tekturek uszczelniających (głównie w zakrętkach od kawy, herbaty), naklejek.

Zebrane zakrętki przyjmować będziemy w pierwszy wtorek każdego miesiąca. Wyjątkowo w grudniu zapraszamy do przyniesienia dnia 8.12.2015r.
Informację o przyniesieniu prosimy przekazywać do opiekuna SU lub wyznaczonej, dyżurującej w tym dniu przy wejściu do szatni osobie – przedstawicielowi SU.

Harmonogram przyjęć zakrętek na przyszły rok podany zostanie pod koniec miesiąca grudnia.

Zachęcamy wszystkich do rodzinnego zbierania!