Gru 12

Dokarmiamy ptaki!

imageW dniu dzisiejszym uczniowie klasy II rozpoczęli klasową akcję dokarmiania ptaków.

Podczas wspólnej pogadanki nt możliwości niesienia pomocy ptakom, które pozostały u nas na zimę, uczniowie podjęli decyzję o rozpoczęciu akcji „Pomóż ptakom”. W planach znalazło się: przygotowanie słoninki dla sikorek, rozwieszenie kulek pełnych rozmaitych ziaren oraz wysypywanie karmy do karmników.

Pierwszy dzień akcji upłynął na omówieniu przygotowania prostych karmników dla ptaków np. z butelek PET oraz na przygotowywaniu plakatów nt dokarmiania ptaków. Przedstawiciele Samorządu klasowego rozwiesili i rozsypali zakupione smakołyki dla ptaków .

Liczymy, że przy naszej szkole ptaki będą czuły się szczęśliwe i nakarmione.

Pamiętajmy – kiedy zaprosiliśmy ptaki do „naszej stołówki” zadbajmy by nie zabrakło im pożywienia!