Lut 28

X uczniowska sesja naukowa

20140228_102213384_iOSW piątek 28 lutego przyjęliśmy zaproszenie gimnazjalistów do udziału w X Szkolnej Sesji Naukowej „Co w trawie piszczy, czyli o naukowym badaniu przyrody”. Organizatorem spotkania było Publiczne Gimnazjum nr 41 w Łodzi a udział w nim wzięła klasa V.

Motywem przewodnim były ciekawe, czasem groźne zjawiska przyrodnicze zachodzące wokół nas. Uczniowie z zaproszonych szkół podstawowych mogli obejrzeć prezentacje doświadczeń
i wysłuchać referatów przygotowanych przez gimnazjalistów na tematy związane z oceanami, powstawaniem tornad, burzy. Dowiedzieliśmy się, co to ciecz nienewtonowska i jak działa prawo Bernoullego.

Wszyscy z zainteresowaniem śledzili kolejne eksperymenty, a najuważniejszych słuchaczy zaproszono do quizu kończącego pokaz. Czworo uczniów z naszej szkoły odpowiadało na pytania przygotowane przez organizatorów. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Chętni mogli jeszcze pobawić się przy doświadczeniach z fizyki, poznając siłę elektromagnesu i podglądając moc wyładowań atmosferycznych.