«

»

Gru 20

Badanie stanu czystości środowiska

tn_RECYKLINGW pierwszych dniach grudnia uczniowie klasy V przeprowadzali badanie stanu czystości środowiska. Ich zadaniem było wyznaczenie trasy najbliżej szkoły lub swojego miejsca zamieszkania i zaobserwowanie zmian w otoczeniu wywołanych działalnością człowieka. Uczniowie brali pod uwagę ilość koszy na śmieci, obecność dzikich wysypisk, czystość wody w okolicznych zbiornikach. Przeprowadzili też wywiad z mieszkańcami i zebrali ich opinie na temat czystości otoczenia. Powstało kilka miniraportów, z których wybrane prezentujemy poniżej.

Nasi młodzi badacze przygotowali również dokumentację fotograficzną, sporządzili schematyczne mapy obserwowanej okolicy. Próbowali też wyciągać wnioski z prowadzonych obserwacji i uzyskanych informacji.

Jak wynika z przeprowadzonych badań nadal na naszym osiedlu problemem są dzikie wysypiska. Brakuje też miejskich koszy na śmieci stojących przy głównych ulicach. Dzieci zwróciły uwagę na to, że niektórzy w piecach spalają nie tylko węgiel, o czym świadczył ciemny, gryzący dym wydobywający się z kominów.

Uczniowie którzy mieszkają w blokach poza osiedlem Wiskitno, zwracali uwagę na stan zieleni, szczególnie zanieczyszczenia odchodami psów. Niestety ich właściciele często zapominają o sprzątaniu po swoim pupilu.

Raport 1 Fragment osiedla ograniczony ulicami: Jędrzejowska, Kolumny, Morenowa, Ziemiańska

Raport sporządzili: Kinga Kuna, Krystian Dudek, Antek Łukasiewicz, Karolina Cel

 

Raport 2  – Okolice szkoły, osiedle Wiskitno, ulice: Gościniec, Brójecka, 14-Straconych …

Raport sporządziła Patrycja Dąbrowska

 

Raport 3 – Łódź – Górna, Osiedle Czerwony Rynek

Raport sporządziła Emila Gręda

Raport 4 – Kurak

Raport sporządziła Amelka Bednarek

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes