ABC zdrowia

Co kilka lat pojawiają się nowe wytyczne dotyczące zaleceń zdrowego żywienia. Muszą się zmieniać, ponieważ zmienia się nasza wiedza na temat wpływu tego, co jemy, na nasze zdrowie. Pod koniec stycznia także polscy specjaliści od żywienia wydali własne rekomendacje. Podczas I Narodowego Kongresu Żywieniowego przedstawiono nową „Piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”.

źródło: wyborcza.pl Margit Kossobudzka 03.02.2016 00:01

Jak na „Szkołę Promującą Zdrowie” przystało od razu przystąpiliśmy do przekazania nowych wytycznych naszym uczniom. Jeszcze przed feriami zimowymi klasa IV podczas zajęć opartych o metodę WebQuest, poznała NOWĄ piramidę żywieniową i zasady zdrowego życia.  Podczas zajęć uczniowie rozwiązując zadania problemowe „podróżowali” po kolejnych stopniach piramidy. Brali udział w:

• zadaniach sportowych
  • próbowaniu i dopasowywaniu do rodzaju produktu różne pieczywa i kasze
  • smakowaniu z zamkniętymi oczami  jogurtów, starając się zgadnąć ich smak.
  • rozwiązywaniu krzyżówek, zagadek
  • poszukiwaniu w Internecie różnic między starą i nową piramidą żywieniową.

Więcej informacji znajdziecie na blogu p. Agaty